A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ételek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ételek. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. december 22., kedd

Blogmas 3.- Ünnepi menü nálunk

Az ünnepi menünk összesen három ételből fog állni, egy süteményből és kétféle főételből. Vendégeket nem várunk (Mi sem megyünk vendégségbe), Nekünk pedig bőven elég ennyi.

A töltött káposztát ma elkészítettem, a cordon bleu-t és a banános gyümölcstortát pedig 24.-én fogom. A cordon bleu mellé rizs, és/vagy burgonya köret lesz, és ennyi.
 

Amikor a menüsort megterveztem, nem azt néztem, hogy mennyire karácsonyi, vagy nem karácsonyi az étel amit el fogok készíteni. Igazából a töltött káposztát sem kötöm semmihez, csak szeretjük, és minden évben elkészül, Nálunk ez amolyan tradíció ami gyerekkorom óta tart. Lényegében talán ez az egy szokás van ami megmaradt úgy ahogy régen volt. De régen az volt jó ami akkor volt, most az a jó ami most van.😊

2020. december 21., hétfő

Ez volt a mai nap

Letudtuk a karácsonyi vásárlást, és majdnem teljesen a szilveszterit is. Sokat nem kellett várni egyik boltban sem, fennakadás nem volt sehol. Egészen gyorsan kijutottunk minden üzletből. Fegyelmezettek, és úgy láttam nyugodtak voltak az emberek, és néhányan nagyon udvariasak is.
A savanyított káposztalevél beszerzése kissé nehézkes volt, akadtak olyan helyek ahol abszolút nem is volt fellelhető semmilyen kiszerelésben sem, máshol meg azt mondták: holnap. Végül aztán sikerült beszerezni a töltött káposztának e lényeges alapanyagát is. 

Ezen kívül...

Ennyit haladtam ma a dekorációval