A következő címkéjű bejegyzések mutatása: emlékek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: emlékek. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. szeptember 29., kedd

Ezeket a lapokat olvastam gyerekként és tinédzserként

Nemrégiben amikor újabb nosztalgia oldalak után kutattam, belefutottam egy 90'es évekbeli Bravo újság képébe, arra gondoltam, hogy ismételten nosztalgiázom egyet itt a blogon, ezúttal azokat az újságokat mutatom meg, amiket egykoron olvastam, lapozgattam.

 

2020. szeptember 28., hétfő

A hold

 

Kép:pexels.com

Ötödikes lehettem talán, amikor az egyik környezet óra végén azt a házi feladatot adta a tanítónő, hogy abban a hónapban, napok számának megfelelően, a füzetünkben hozzunk létre két oldalt arra, hogy az adott napok rublikáiba rajzoljuk be, milyen a holdállás aznap este.
Kifejezetten tetszett Nekem ez a feladat, mert már akkor is szerettem a holdat.
Akkoriban ez szimpla jó játék volt Számomra, de akkor még fogalmam sem volt arról, hogy egyes holdfázisok mire, milyen hatással vannak, és arról sem, hogy egyáltalán valamilyen hatással vannak bármire is.

2020. szeptember 26., szombat

A reggelizés mint szokás

Gyerekkoromban, Édesanyám sosem engedte, hogy reggeli nélkül menjek óvodába, iskolába, de az otthon töltött napok sem indulhattak úgy, hogy ez a (nálunk) változatos összetételű és bőséges étkezés elmaradt volna. Normális esetben ez mindenhol így volt. Normális esetben... Mert sajnos volt olyan társunk akinek a családja nem engedhette meg magának ezt sem.
Friss kifli, kenyér vagy zsemle, vajjal, szalámival, vagy házi lekvárral, hozzá kakaó vagy tea általában. Esetemben ez a szokás mostanra a hétvégi, és szabadnapokra tolódott, sosem eszem mielőtt munkába indulok, olyankor még Nekem túl korán van ehhez, azonban hétvégén jobban megadom a módját.

Szerettem gyerekkorom reggelijeit, és természetesen a mostaniakat is.
Amikor ennek a bejegyzésnek a gondolata felötlött Bennem (reggelizés közben😁) éppen rántott burgonya szeleteket ettem Betyár salátával. (Ne maradjon kép nélkül a bejegyzés!😊)


2020. augusztus 8., szombat

Balaton

 Nem, nem nyaraltunk sem a Balatonnál, sem máshol, és idén eddig csak egyszer mentünk el kirándulni is, amiről itt található bejegyzés és néhány kép.

 

 

A Balatonnal kapcsolatos bejegyzést az ihlette, hogy a napokban olvasgattam az egykori balatoni SZOT üdülésekről különféle nosztalgia blogokon, és elém került pár saját készítésű kép a 2017 nyarán Tihanyt és Balatonfüredet magában foglaló kirándulásunkról.

2020. március 20., péntek

Képek 2017-ből

Az előző bejegyzésemben említettem a régi telefonomat, és azt, hogy néhány már elfeledett kép is előkerült róla, ezeket most megmutatom.