A következő címkéjű bejegyzések mutatása: . Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: . Összes bejegyzés megjelenítése

2020. március 26., csütörtök

Tél-tavasz 2 in 1

Tegnapra ütemeztem ezt a pár képet eredetileg, de tegnap végül másról tettem közzé bejegyzést, annyit pedig nem akartam egy napon belül, mert nem szeretném, hogy összefollyanak a bejegyzések.

Így március végének magasságában, nem túl szívderítő látvány amit mutatnak a következő képek...


2020. január 21., kedd

Mikroszkóp alatt a hópelyhek

Még tavaly ősszel, nem sokkal a blog indulása után, hoztam egy cikket néhány képpel arról, hogy milyen a homok mikroszkóp alatt. 
Most nézzük meg a havat!
A képek, csakúgy mint az előbb említett bejegyzés esetében, sajnos nem a saját képeim, viszont nagyon lenyűgöző látványt garantálnak.
Kép: Alexey Klatov




2020. január 19., vasárnap

Újra esett a hó

Ezekben a percekben is esik, egyre nagyobb pelyhekben, egyre sűrűbben, és már nem is olvad közben. Örülök a hónak, de sokkal jobban örülnék már a tavasznak.
Természetesen fotóztam is. 😊

2019. december 13., péntek

Juhász Ferenc- A kertekre leszállt a dér

A kertekre leszállt a dér,
kékülten pereg a levél,
rozsdásra váltak a rétek,
üres a madárfészek.

Lassú, nehéz esők jönnek,
és megcsapkodják a földet,
s ha vén felhők elfogynak,
a sárban barmok tocsognak.

Nézd ez az ősz. De jön a tél.
Hulló tollától a föld fehér.
Hártyás a víz, ez már a jég.
Kék füst száll, csöndes a vidék.