A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Isten. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Isten. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. március 26., csütörtök

Hiszek egy Istenben

Előrebocsátom, hogy nem szeretnék ezzel senkit bántani, Mindenkinek a vallását, hitét teljes mértékben tiszteletben tartom. Remélem, nem fogom kiverni senkinél a biztosítékot.
Amennyiben valakit ne adj' Isten mégis megsértenék következő soraimmal,  abban az esetben bocsánatot kérek, mert nincs ilyen szándékom.

Jómagam nem vagyok nagy templomba járó, viszont imádkozni szoktam, és hiszek Istenben, de Istenben, mint olyanban, nem úgy hiszek, hogy egy valaki odafent aki ítél, és büntet és elvár és etc.
Isten sokkal összetettebb ennél, és nem büntet, nem ítél, nem vár el. Isten Mindenkit egyformán szeret.
Akkor kezdtem igazán elhinni ezt, amikor papoktól, lelkészektől is elhangzott amit gyerekkoromban a hittanórán ugye másképp tanultunk.
Isten mindenhol jelen van, mindenhol meghallja az imát, Isten Maga a Mindenség, és nem egy valaki odafent.

Nagykönyv és előre megírt sors?