A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hála. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: hála. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. április 11., szombat

Hálás Szombat

  • Hálás vagyok a mai kirándulásért, hogy végre kimozdulhattam, a hetek óta tartó bezártság után,  és mert felettébb léleksimogató volt látni/hallani, ahogy a természet él.
  • Hálás vagyok azért, hogy a látásom tökéletes, mert a tökéletes látás az egyik legnagyobb ajándék.
  • Hálás vagyok, hogy önállóan gond nélkül tudok járni, mert így bárhová könnyedén eljuthatok segítség, és mások terhelése nélkül.
Köszönöm!

2020. március 26., csütörtök

Hálás Szombat

A napokban már említettem a Hálás Szombat című bejegyzések átalakítását, és azt is, hogy miért döntöttem így, azonban akkor, ennél többet nem akartam elárulni.

Az átalakult bejegyzés a következőképpen fog kinézni: első körben, azaz az első bejegyzés keretein belül olyan dolgokért fogok Hálát adni, amiket úgy alapjáraton nem szeretek, de meg akarom találni, és úgymond meg akarom élni, érezni akarom ezeknek a jó oldalát, hogy ezek a dolgok sem lehessenek a jövőben Számomra bosszantóak, és minél jobban érezhessem Magam, illetve szívből remélem, ezzel segítek valamennyit Nektek is kedves Olvasók abban, hogy ha vannak olyan dolgok amik Számotokra bosszantóan hatnak, sikerüljön egy kicsit átbillenteni, kellemesebbé tenni.
Egyébként nem csak az első bejegyzésemben fogok olyan dolgokról írni amiket nem szeretek, hiszen jelenleg még Számomra is sok ilyen dolog van, viszont nem akarom a bejegyzéseket elnyújtani sem.
Úgyhogy nem is húzom tovább a bevezetőt, inkább Hálálkodom 😊.
Nem sorolok fel 25 dolgot, a kevesebb néha több! 😇

2020. február 1., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕A tavaszias időjárásért. 💕 A jó munkáért. 💕 Mert lelkiismeret furdalás nélkül tudtam végre nemet mondani olyan dologra, ami Nekem rossz lett volna. 💕 Mert épségben megtaláltam egy olyan mellényt, amit már sok éve kerestem mindenhol, és még mindig jó is Rám. 💕 Az újabb, váratlan segítségért. 💕 Mert egy Engem személyesen érintő dolog miatt végül megkönnyebbülhettem. 💕 Mert olyannyira szép idő volt ma is, hogy kiteregethettem az udvaron. 💕 A Word nevű játékért. 💕 Mert más ruháimat is megtaláltam jó állapotban, amiket kerestem, és még pluszban is találtam hasznos darabokat. 💕

2020. január 25., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕A meglepetésszerűen jött szabadnapért. 💕 A természet csodás alkotásaiért. 💕 A hóért. 💕 A gyönyörűségesen szép zúzmarás tájért. 💕 Ferinek a segítségért. 💕 A friss levegőért. 💕 Mert elkerültem a bajt. 💕 Monsterért. 💕 Mert egyre szerencsésebb vagyok. 💕 A finom és bőséges vacsoráért. 💕 A sós kifliért. 💕 A finom szendvicsekért. 💕 Mert egyre jobb az étvágyam. 💕 Mert már jóval kevesebb fájdalom csillapító kell az eddiginél. 💕

2020. január 18., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕 Az új munkahelyért. 💕 A friss levegőért. 💕 Mert 2020 Számomra is jó év. 💕 A nyereményemért. 💕 Mert ez a blogom már túlélte az eddigieket. 💕 Mert több tervemet illetően is célegyenesben vagyok már. 💕 Mert megtaláltam a Számomra megfelelő kézkrémet.💕 A kiskutyám szeretetéért. 💕 Mert újra volt mit fotózni. 💕 Irénnek a segítségért.
💕 Mert hosszas keresgélés után találtam hűtőmágneses jegyzettömböt.
💕

2020. január 11., szombat

Hálás Szombat

...ami szépen elmaradt az előző héten, és erre csak a hét közepe felé eszméltem rá.
Egyik szavam a másikba ne öltsem, nem voltam valami produktív az elmúlt hetekben, nem jártam mások blogjain sem, és ezen a blogon sem, sőt olyan is volt, hogy be sem volt kapcsolva a laptopom egész nap.
De nem szaporítom a szót, hálálkodom, per pillanat írásban. 😊

2019. december 28., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕 A szép kis karácsonyfáért.💕 Mert csendben, békében és nyugodtan telt a Karácsony. 💕Mert flottul ment minden a készülődés során is. 💕 Az ajándékozottaim öröméért. 💕 Az Én ajándékomért, amire már nagy szükségem volt, és ami nagyon jól szuperál. 💕A kellemes beszélgetésért Judittal és Bettinával.💕
Mert egyre többen szentelnek figyelmet a blogomnak. 💕 A gyönyörű naplementéért.💕








2019. december 20., péntek

100 dolog ami boldoggá tett az idei évben

Timinél találkoztam ilyen bejegyzéssel, olvastam már Nála, és másoknál is ilyet máskor is, csak akkor nem blogoltam. Nagyon szimpatikus bejegyzéstípus ez is, és -mint kiderült már a blogomon- nagyon fontosnak tartom a hálaadás, és az élet kisebb-nagyobb örömeinek felidézésének mindenféle formáját, ezért most Én is csatlakozom a 100-as hálalista írókhoz.
A felsorolás nem feltétlenül időrendben íródik. A különbség annyi, hogy Én  nem szeretném most évszakra bontani -úgyis mindjárt vége az évnek- inkább most az egész idei évemből válogattam.

2019. december 14., szombat

Hálás szombat

Köszönöm, hálás vagyok!

💕 Mindenkinek a figyelméért aki meglátogatja a blogomat, dacára annak, hogy amióta újra dolgozom, nem vagyok annyira aktív. 💕Az almás-fahéjas illatgyertyáért. 💕 A konzum szaloncukorért, amihez sok év után újra hozzájutottam.💕A kalauzok segítőkészségéért és kedvességéért a munkába, és onnan hazautazásaim során.💕A zúzmarás, havas mesevilágért. 💕 Az új csizmáimért. 💕 Meglett a másik pár (már elveszettnek titulált) kesztyűm is. 💕

2019. december 7., szombat

Hálás szombat

Köszönöm, hálás vagyok!

💕A nyugodt utazásokért munkába, és vissza.💕Amiért egy jó barátom felkeresett. 💕 Mert vannak akik közösségi oldal nélkül is hajlandóak velem tartani a kapcsolatot. 💕 Mert jól sikerült a resztelt máj, és mert már tudom, hogyan kell jól elkészíteni. 💕 A Papagájaimért. 💕

2019. november 30., szombat

Hálás szombat

...mert a "hálás hétfő" és a "hálás csütörtök" már foglalt, nem tudom, hogy más napok is foglaltak-e, és azt sem, hogy a szombat foglalt-e, de végül is Nekem teljesen mindegy, csupán azért esett a hálás szombatra a választásom, mert szombaton, azaz ma jutott eszembe, hogy indítsak egy ilyen blog sorozatot, amit már olvastam más blogokon is. Noha nem csak szombaton, és nem csak a blogon vagyok hálás, de annyira megtetszett ez az ötlet, hogy gondoltam: miért is ne legyen az Én blogomon is egy ilyen?
Mostantól lesz! 😊

Köszönöm, hálás vagyok!

💕...hogy végre rendbe jött a gyomrom, visszatért az étvágyam és ehettem egy jót. 💕Az új bevételszerzési lehetőségért. 💕 A pasziánszért. 💕 A retró filmekért. 💕 Mert jó időre el vagyunk látva téli tüzelővel. 💕 A segítségért a fa döntésnél a segítő embereknek. 💕 Mert biztonságban vagyok. 💕 Mert napról-napra egyre jobban vagyok minden szempontból. 💕

 


2019. november 28., csütörtök

Happy Thanksgiving Day

Az USA-ban ma van Thanksgiving Day, azaz a Hálaadás napja, aminek az a jelentősége, hogy megköszönik az ünneplő emberek azt, amijük van.
Érdekesnek találom, hogy ez koránt sem vetette meg kis országunkban a lábát annyira, mint a Halloween, pedig a folyton kesergő, panaszkodó magyarokra (tisztelet a kivételnek) igazán ráférne egy olyan ünnep is, mint amilyen a Hálaadás.
Nincs semmi bajom a Halloween ünneplésével sem, tőlem elfér, bár engem különösebben nem érdekel, nem tartom.
Persze hálát adni sem egy évben egyszer/egy napon érdemes, Én mindig szoktam.
Meglehetősen szimpatikus ünnep számomra a Thanksgiving.

Végül egy idézet egy videóból amit nemrégiben néztem, egy Indián lány mondta a magyarokról, arra a kérdésre válaszolva, melyben a magyarok és az indiánok közötti különbségről kérdezték. Megszívlelendő!

"Magyarországon a milliomos is panaszkodik, otthon az is boldog ma, aki holnap éhen hal."  
Kép: christianity.com