A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nagyvilág. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nagyvilág. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. január 21., kedd

Mikroszkóp alatt a hópelyhek

Még tavaly ősszel, nem sokkal a blog indulása után, hoztam egy cikket néhány képpel arról, hogy milyen a homok mikroszkóp alatt. 
Most nézzük meg a havat!
A képek, csakúgy mint az előbb említett bejegyzés esetében, sajnos nem a saját képeim, viszont nagyon lenyűgöző látványt garantálnak.
Kép: Alexey Klatov




2019. október 30., szerda

Mikroszkóp alatt a homok

A homokkal (gondolom) gyerekkorunkban mindannyian sokat játszottunk, és feltehetően ugyanezen korunkból és gyermeki szokásainkból sokan az ízét is megismerhettük különféle módokon, nem jó.

A napokban egy videóban említésre került, hogy mennyivel szebb a homok mikroszkóp alatt, mint szabad szemmel nézve. Ez felkeltette az Én érdeklődésemet is, hiszen sosem láttam a homokot mikroszkóp alatt, ezért felkerestem Google barátunkat, hogy megnézzem. Mondanom sem kell, mennyire rácsodálkoztam arra a sokféle formavilágra, és sokféle színre amit a képeken láttam.
Biztos vannak akik tanulták az iskolában, Én nem, pedig emlékeznék rá, mert a természet, környezet, biológia órákat mindig is nagyon szerettem.

Itt van néhány kép, csodálatosak!