"A XVIII. században a hónapok nevét is meg akarták magyarosítani derék nyelvújítóink. Egy-egy időjárási tulajdonságból gyártottak ma már furcsán hangzó szavakat. A tizenkét hónapnak sorrendben ezeket a neveket szánták: zuzoros, enyheges, olvanos, nyilonos, zöldönös, termenes, kalászonos, hevenes, gyümölcsönös, mustonos, gémberes, és fagyláros."Nos, kíváncsi voltam, hogy ez naptár formájában hogy is nézhet ki...
Miután nem ezekhez a fura megnevezésekhez vagyok szokva, Nekem kissé vicces, de ugyanakkor érdekes is. Íme: