Az Évek és emlékek blog adta az ihletet, és sokáig gondolkoztam azon, hogy érdemes-e erről egyáltalán írnom, hiszen Nekem nem igazán voltak egyenruháim, már amennyiben az óvodai, és iskolai ünnepségeken kötelező fehér blúz, fekete szoknya, fehér nejlon harisnya és fekete lakkcipő, a tornadressz (amit nagyon utáltam), és egyéb céges pólók, valamint az élelmiszeriparban használatos fehér munkaruha, hajháló, és fehér gumicsizma, illetve fehér acélbetétes munkavédelmi cipő nem számítanak egyenruhának...