És a képek...
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: séta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: séta. Összes bejegyzés megjelenítése
2020. október 20., kedd
2019. október 22., kedd
Őszi képek II.
Ma reggel, amikor felhúztam a reluxát, olyan látvány fogadott, amitől
a legtöbben úgy rohannának vissza az ágyba mintha lőnék őket, és csak a
takaró nyújthat nekik teljes védelmet a lövedékek elől. Az az igazság,
hogy Én is sok ilyen reggelt (sőt délelőttöt) éltem meg mostanában, de
ma egészen más volt, úgyhogy fogtam a kis kompakt gépemet meg a telefont
és elindultam. Voltam erre is, arra is, településen kívül is, belül is.
Önmagammal voltam kívül is, belül is. Régen tapasztalt nyugalomban volt
részem.
Na de elég a szóból, jöjjenek a képek...
Na de elég a szóból, jöjjenek a képek...
2019. október 18., péntek
2019. október 16., szerda
Petőfi Sándor: Itt van az ősz, itt van újra...
Itt van az ősz, itt van újra,
S szép, mint mindig énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? De szeretem.
S szép, mint mindig énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? De szeretem.
Kiülök a dombtetőre,
Innen nézek szerteszét,
S hallgatom a fák lehulló
Levelének lágy neszét.
Innen nézek szerteszét,
S hallgatom a fák lehulló
Levelének lágy neszét.
Mosolyogva néz a földre
A szelíd nap sugara,
Mint elalvó gyermekére
Néz a szerető anya.
A szelíd nap sugara,
Mint elalvó gyermekére
Néz a szerető anya.
És valóban ősszel a föld
Csak elalszik, nem hal meg;
Szeméből is látszik, hogy csak
Álmos ő, de nem beteg.
Csak elalszik, nem hal meg;
Szeméből is látszik, hogy csak
Álmos ő, de nem beteg.
Levetette szép ruháit,
Csendesen levetkezett;
Majd felöltözik, ha virrad
Reggele, a kikelet.
Csendesen levetkezett;
Majd felöltözik, ha virrad
Reggele, a kikelet.
Aludjál hát, szép természet,
Csak aludjál reggelig,
S álmodj olyakat, amikben
Legnagyobb kedved telik.
Csak aludjál reggelig,
S álmodj olyakat, amikben
Legnagyobb kedved telik.
Őszi séták
Az elmúlt évekből nem igazán emlékszem arra, hogy a szükségeseken
túl, kimozdultam volna a lakásból az őszi időszakban. Az idén mintha
valami megváltozott volna, szívesebben megyek erre-arra. Talán bennem is
megváltoztak bizonyos dolgok, így aztán sokkal szebbnek látom a
külvilágot is.
Készítettem néhány képet is, ugyan nem a legjobb minőségben, de miután nem vagyok profi fotós, és a lényeget azért csak megörökítettem, ebből sem csinálok különösebb ügyet.
Íme a képek:
Készítettem néhány képet is, ugyan nem a legjobb minőségben, de miután nem vagyok profi fotós, és a lényeget azért csak megörökítettem, ebből sem csinálok különösebb ügyet.
Íme a képek:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



