A következő címkéjű bejegyzések mutatása: február. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: február. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. február 6., szombat

Ezt tedd a vöröshagymával, hogy ne csípjen

E könnyfakasztó zöldségfélével Nekem is sokáig meggyült a bajom amikor darabolni kellett, pedig sokféle praktikát kipróbáltam. Aztán a neten böngészve belefutottam egy olyanba, ami tényleg működik.
Mondanom sem kell, mennyire örültem amikor kipróbáltam és bejött. Nem tudom ki hallott/olvasott erről, ki nem, de megosztom, hátha valakinek ugyanúgy megkönnyebbülést nyújt ez a módszer hagyma darabolás terén, mint ahogy Nekem.

Nagyon egyszerű dolgunk van, ha ezt a módszert választjuk, a megpucolt, megmosott hagymát alufóliába csomagoljuk, és 20-30 percre a fagyasztóba tesszük mielőtt felhasználjuk, elvileg ennyi idő bőven elég neki.

Én tovább hagytam bent a fagyasztóban, de ez azért történt, mert közben mást is elkezdtem, és azt nem fejeztem be 20-30 perc alatt. Egyébként semmi baja nem lett úgy sem, hogy hosszabb ideig maradt bent. Annyi történt, hogy nem csípett, de hát ez volt a cél. 😊

2020. február 10., hétfő

Ez most szép vagy csúnya?

Vagy mindkettő egyszerre? Hátborzongató, és félelmetes ami mögötte van, de valahol lenyűgöző ez a jelenség.
A kép elkészülte előtt pár másodperccel még olyan volt, mintha egy negatívot néznék szinte.
Amikor fotóztam, megfogalmazódott bennem, hogy Úristen mi lesz ebből...

De szerencsére egy kiadós esőn kívül ezen a környéken eddig nem lett ebből komolyabb dolog.

2020. február 1., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕A tavaszias időjárásért. 💕 A jó munkáért. 💕 Mert lelkiismeret furdalás nélkül tudtam végre nemet mondani olyan dologra, ami Nekem rossz lett volna. 💕 Mert épségben megtaláltam egy olyan mellényt, amit már sok éve kerestem mindenhol, és még mindig jó is Rám. 💕 Az újabb, váratlan segítségért. 💕 Mert egy Engem személyesen érintő dolog miatt végül megkönnyebbülhettem. 💕 Mert olyannyira szép idő volt ma is, hogy kiteregethettem az udvaron. 💕 A Word nevű játékért. 💕 Mert más ruháimat is megtaláltam jó állapotban, amiket kerestem, és még pluszban is találtam hasznos darabokat. 💕