A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. szeptember 6., vasárnap

Négy évaszak

Vannak évszakok amiket szeretek, és van egy, amit kifejezetten nem. Szerencsére a kedvelt évszakok vannak többségben mint olyan, a tavasz, az ősz, és a tél.


A nyárral már nem vagyok olyan nagyon jó viszonyban, hiszen nehezen viselem a nagy kánikulát, és az egyre durvább nyári viharokat, zivatarokat.
De nem szaladok ennyire előre, kezdem inkább a bejegyzést az egyik kedvenc évszakommal, a tavasszal...

2020. szeptember 4., péntek

Képek a kertből

 

Az első paradicsomunk.

Az egész úgy indult, hogy Én nem terveztem nagy kertészkedéseket az idei évre, még úgy sem, hogy a tavalyi termés a körülmények ellenére is sokkal többet hozott a vártnál.
Aztán jött egy olyan lehetőség, aminek a keretein belül ingyenesen jutottunk különféle paradicsom és paprika palántákhoz, akik aztán bőségesen elkezdték hozni, és bőségesen hozzák most is a termést.
Egyébként a lehetőségért ezúton is hálás köszönetet mondok, mint ahogy azért is, hogy a szélsőségesebb viharoknak, zivataroknak "csak" a szélét kaptuk ha volt, illetve szerencsésen megúsztuk a jégesőt is! 🙏

Visszatérve a termésre, rendkívül ízletes, zamatos minden, és így utólag azt mondom, hogy megérte dolgozni vele, bár sokat nem kellett azért. Úgy fogalmazok inkább, hogy megérte erre időt szánni.

Természetesen az első termésekről készítettem néhány képet.
Íme  😊 

 

2020. július 13., hétfő

Nyári képek I.

Nem a kedvenc évszakom a nyár, mert nagyon nehezen viselem a tartósan magas hőmérsékletet, dacára annak, hogy nem szeretem a túl hideget sem, de fotózni ilyenkor is lehet azért. Hoztam néhány képet amit érdemesnek tartottam elkészíteni, csak úgy.

Íme...