A következő címkéjű bejegyzések mutatása: emberek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: emberek. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. október 4., vasárnap

Tegezni vagy magázni?

Ez is olyan dolog, hogy ki mi tart helyesnek. Én sosem szoktam csak úgy tegezni senkit, ha Nálam jóval idősebb, mert bár a tisztelet nem ezen múlik, de mégsem tartom illendőnek. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért van ez, és nem is akarom természetesen, mindenesetre helyesnek tartom. Sokszor előfordult már, hogy rám szóltak, ne magázzak, de az más, és inkább ezért szóljanak.
Semmi megfelelési kényszer nincs bennem, de szándék sem arra, hogy esetleg valakit megbántsak, mondjuk éppen azzal, hogy csak úgy letegeztem. Persze van olyan is aki a magázást veszi sértésnek.
Nekem igazából mindegy, talán az szokott némileg kényelmetlenebb lenni Számomra, amikor -dacára annak, hogy az illető Hölgy/Úr kérte- idősekkel való tegeződést kell megszoknom.

2020. március 25., szerda

...még mindig nem pánikolok

...és nem is fogok, mert bármilyen nehéz is most a helyzet, pánikolni teljesen felesleges. Azzal csak még inkább megnehezíti az ember lánya/fia az amúgy is nehéz helyzetet.
Lassan egy hete mi sem dolgozunk, de Nekem még nincs bezártság érzetem, hiszen eddig sem jártam sehová a munkahelyen, és az általános intézni valók, bevásárlások miatti utakon kívül. Persze néha azért elsétálok a határba néhány szép fotó reményében, de ez meg már igazán ritkán fordul elő.

Minden rosszban van valami jó!

2020. február 2., vasárnap

Vállald Önmagad!

Sokaknál kiverte a biztosítékot Schobert Norbi kijelentése, mely szerint a "nők a szülésnél cseszik el..."  Valahol érthető a felháborodás, hiszen nem volt szép Tőle. De azt nehezen tudom elképzelni, hogy olyan szinten jelent ez a néhány mondat napi gondot, hogy kvázi hetek óta ezen háborog szinte mindenki.
Egyébként ma olvastam, hogy most azoknak is beszólt, akik betegség miatt híztak meg. Szerinte nincs olyan betegség, ami miatt hízni lehet, és hozzá tette még, hogy ez csak kifogás.

Háát... Nem. Véletlenül sem kifogás. Nem vagyok orvos, de azt még Én is tudom, hogy igenis vannak olyan betegségek amik elhízáshoz vezetnek akár közvetlenül, akár áttételesen (az arra szedett gyógyszer miatt).

Ami pedig a szülést illeti... Bár nem szültem, nincs is tervben, hogy miért az nem publikus, de azért abba belegondoltam, hogy reagálnék, ellenkező esetben. Megmondom őszintén, egyáltalán nem érdekelne, mert nem egy celeb véleménye számít, hanem az, hogy Én hogy érzem jól Magam, illetve a Párom véleménye.

Nyilvánvaló, hogy nem esik jól az ilyesmi, de ezen igazán kár idegeskedni.
Egyáltalán nem érdekel Norbi véleménye, ahogy feltehetően Norbit sem érdekelné az Én véleményem ha tudna a létezésemről, és ez így van rendjén.

Továbbra is azt vallom: Legyél boldog, élj úgy ahogy Neked jó, és légy Önmagad! 😉

2019. december 30., hétfő

Egyenruha

Az Évek és emlékek blog adta az ihletet, és sokáig gondolkoztam azon, hogy érdemes-e erről egyáltalán írnom, hiszen Nekem nem igazán voltak egyenruháim, már amennyiben az óvodai, és iskolai ünnepségeken kötelező fehér blúz, fekete szoknya, fehér nejlon harisnya és fekete lakkcipő, a tornadressz (amit nagyon utáltam), és egyéb céges pólók, valamint az élelmiszeriparban használatos fehér munkaruha, hajháló, és fehér gumicsizma, illetve fehér acélbetétes munkavédelmi cipő nem számítanak egyenruhának...

2019. november 5., kedd

Miért érdekes a másiké?

"Mit ettem ma?"
"Mit vásároltam?"
"Mit viseltem ma?"
"kirándulós vlog/bejegyzés"
...és még sorolhatnám. Az ilyen és ehhez hasonló videók és bejegyzések tömkelege található ma már szinte mindenhol az interneten. Elsőre azt kérdezhetnénk... Ugyan kit érdekel másnak az élete? Ám ha jobban mögé nézünk (és látunk) a dolgoknak akkor rájövünk, hogy van ezek mögött valami, ami túlmutat a feltűnési viszketegségen. Úgyhogy most kicsit jobban belenézünk ezekbe a témákba.