Újabb képes szekcióval bővül a blog, ez a szekció pedig "Barangoló" néven fog futni. E menüpont bejegyzéseinek gyakorisága természetesen attól függ, hogy milyen gyakran tudok eljutni egy-egy kirándulásra.
Elsőként, gyertek velem a Kissomlyó-Hegyre! 😊
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kirándulás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kirándulás. Összes bejegyzés megjelenítése
2020. április 13., hétfő
2019. október 18., péntek
2019. október 16., szerda
Petőfi Sándor: Itt van az ősz, itt van újra...
Itt van az ősz, itt van újra,
S szép, mint mindig énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? De szeretem.
S szép, mint mindig énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? De szeretem.
Kiülök a dombtetőre,
Innen nézek szerteszét,
S hallgatom a fák lehulló
Levelének lágy neszét.
Innen nézek szerteszét,
S hallgatom a fák lehulló
Levelének lágy neszét.
Mosolyogva néz a földre
A szelíd nap sugara,
Mint elalvó gyermekére
Néz a szerető anya.
A szelíd nap sugara,
Mint elalvó gyermekére
Néz a szerető anya.
És valóban ősszel a föld
Csak elalszik, nem hal meg;
Szeméből is látszik, hogy csak
Álmos ő, de nem beteg.
Csak elalszik, nem hal meg;
Szeméből is látszik, hogy csak
Álmos ő, de nem beteg.
Levetette szép ruháit,
Csendesen levetkezett;
Majd felöltözik, ha virrad
Reggele, a kikelet.
Csendesen levetkezett;
Majd felöltözik, ha virrad
Reggele, a kikelet.
Aludjál hát, szép természet,
Csak aludjál reggelig,
S álmodj olyakat, amikben
Legnagyobb kedved telik.
Csak aludjál reggelig,
S álmodj olyakat, amikben
Legnagyobb kedved telik.
Őszi séták
Az elmúlt évekből nem igazán emlékszem arra, hogy a szükségeseken
túl, kimozdultam volna a lakásból az őszi időszakban. Az idén mintha
valami megváltozott volna, szívesebben megyek erre-arra. Talán bennem is
megváltoztak bizonyos dolgok, így aztán sokkal szebbnek látom a
külvilágot is.
Készítettem néhány képet is, ugyan nem a legjobb minőségben, de miután nem vagyok profi fotós, és a lényeget azért csak megörökítettem, ebből sem csinálok különösebb ügyet.
Íme a képek:
Készítettem néhány képet is, ugyan nem a legjobb minőségben, de miután nem vagyok profi fotós, és a lényeget azért csak megörökítettem, ebből sem csinálok különösebb ügyet.
Íme a képek:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



