A lencse elkészült, kint már sötét van, és csend. Egészen speciálisan búcsúzunk az óévtől idén, és jótékonyan elmarad az utcán az ordibálás, a féktelen dorbézolás, és a durrogtatás. Idén tilos a tüzijáték használata is, aminek Velem együtt valószínűleg minden kutya tulajdonos örül, és mint kutya tulajdonos, egyáltalán nem bánom, hogy idén nem fogok tüzijátékot fotózni sem.
Számunkra szerencsés volt ez az év, sok tekintetben, amiért nagyon hálás vagyok.
Most pedig, egy régebbi tüzijáték fotómmal kívánok Mindenkinek szerencsében, szeretetben, egészségben és sikerekben gazdag boldog Újévet!
2020. december 31., csütörtök
Különös Szilveszter
2020. december 24., csütörtök
2020. december 22., kedd
Blogmas 3.- Ünnepi menü nálunk
Az ünnepi menünk összesen három ételből fog állni, egy süteményből és kétféle főételből. Vendégeket nem várunk (Mi sem megyünk vendégségbe), Nekünk pedig bőven elég ennyi.
Amikor a menüsort megterveztem, nem azt néztem, hogy mennyire karácsonyi, vagy nem karácsonyi az étel amit el fogok készíteni. Igazából a töltött káposztát sem kötöm semmihez, csak szeretjük, és minden évben elkészül, Nálunk ez amolyan tradíció ami gyerekkorom óta tart. Lényegében talán ez az egy szokás van ami megmaradt úgy ahogy régen volt. De régen az volt jó ami akkor volt, most az a jó ami most van.😊
2020. december 21., hétfő
Ez volt a mai nap
Letudtuk a karácsonyi vásárlást, és majdnem teljesen a szilveszterit is. Sokat nem kellett várni egyik boltban sem, fennakadás nem volt sehol. Egészen gyorsan kijutottunk minden üzletből. Fegyelmezettek, és úgy láttam nyugodtak voltak az emberek, és néhányan nagyon udvariasak is.
A savanyított káposztalevél beszerzése kissé nehézkes volt, akadtak olyan helyek ahol abszolút nem is volt fellelhető semmilyen kiszerelésben sem, máshol meg azt mondták: holnap. Végül aztán sikerült beszerezni a töltött káposztának e lényeges alapanyagát is.
Ezen kívül...
![]() |
| Ennyit haladtam ma a dekorációval |
2020. december 20., vasárnap
A negyedik vasárnap
![]() |
2020. december 6., vasárnap
Blogmas 2.- Dekoráció bent és kint
Igen, tavalyhoz hasonlóan egy hét csúszással. 😅 De ezidáig voltak más fontosabb dolgok. Aztán a héten bepótoltam a dekorálás egy részét, még vannak dolgok amikkel nem készültem el, de nem sok.
Van olyan is amit a karácsonyi ünnepekre szeretnék elkészíteni, azt meg majd akkor megmutatom. De most pedig jöjjenek a képek a jelenlegi dekorációkról!
2020. november 29., vasárnap
Blogmas #1.
A mai napon, azaz advent első vasárnapján útnak indítom ezen a blogon a Blogmas sorozatot, ami az adventi időszak kifejezetten ünnepre készülő, és ünnepi eseményeit dokumentálja egészen karácsony utolsó napjáig. Rutinosabb blogolvasóknak ez ismerős lehet más blogokról, illetve az egyik legnépszerűbb videómegosztó oldalon is sokan csinálnak ilyet, csak Vlogmas néven.
Én azért döntöttem úgy, hogy idén legyen ilyen itt is, mert szeretném az idei évben az ünnepekre történő készülődés, és az ünnepek egyes, publikusabbnak mondható részleteit megörökíteni a blogon, és megosztani is azokkal, akit esetleg érdekelnek ezek a dolgok.
A Blogmas nem lesz napi rendszerességű, mert egyrészt nem biztos, hogy minden napra jutna érdemleges téma ami a Blogmas-hoz köthető, másrészt meg nem akarok, hogy kizárólag csak Blogmas bejegyzések szerepeljenek a blogon az elkövetkezendő időszakban.
2019. december 30., hétfő
Egyenruha
2019. december 28., szombat
Hálás szombat
Hálás vagyok, köszönöm!
💕 A szép kis karácsonyfáért.💕 Mert csendben, békében és nyugodtan telt a Karácsony. 💕Mert flottul ment minden a készülődés során is. 💕 Az ajándékozottaim öröméért. 💕 Az Én ajándékomért, amire már nagy szükségem volt, és ami nagyon jól szuperál. 💕A kellemes beszélgetésért Judittal és Bettinával.💕Mert egyre többen szentelnek figyelmet a blogomnak. 💕 A gyönyörű naplementéért.💕
2019. december 25., szerda
Képek az elmúlt napokból
Fogadjátok/fogadják szeretettel!
Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Mentőknek és minden más egészségügyi dolgozónak, tűzoltóknak, rendőröknek, katonáknak, vasutasoknak, és mindenki másnak akik az ünnepek alatt dolgoznak, szolgálatban vannak, eseménymentes, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok, és mindannyiunk nevében hálásan köszönöm, hogy vannak, és nap mint nap tesznek értünk, hogy biztonságban legyünk, gyógyuljunk, el tudjunk jutni A-ból B-be, és minden mást amit Nekik köszönhetünk!
2019. december 20., péntek
100 dolog ami boldoggá tett az idei évben
A felsorolás nem feltétlenül időrendben íródik. A különbség annyi, hogy Én nem szeretném most évszakra bontani -úgyis mindjárt vége az évnek- inkább most az egész idei évemből válogattam.
2019. december 14., szombat
Hálás szombat
Köszönöm, hálás vagyok!
💕 Mindenkinek a figyelméért aki meglátogatja a blogomat, dacára annak, hogy amióta újra dolgozom, nem vagyok annyira aktív. 💕Az almás-fahéjas illatgyertyáért. 💕 A konzum szaloncukorért, amihez sok év után újra hozzájutottam.💕A kalauzok segítőkészségéért és kedvességéért a munkába, és onnan hazautazásaim során.💕A zúzmarás, havas mesevilágért. 💕 Az új csizmáimért. 💕 Meglett a másik pár (már elveszettnek titulált) kesztyűm is. 💕2019. december 13., péntek
Juhász Ferenc- A kertekre leszállt a dér
2019. december 8., vasárnap
Erre a négy dologra érdemes választ adni advent időszakában
![]() |
| Kép: pozitivnap.hu |
Íme:
2019. december 7., szombat
Hálás szombat
Köszönöm, hálás vagyok!
💕A nyugodt utazásokért munkába, és vissza.💕Amiért egy jó barátom felkeresett. 💕 Mert vannak akik közösségi oldal nélkül is hajlandóak velem tartani a kapcsolatot. 💕 Mert jól sikerült a resztelt máj, és mert már tudom, hogyan kell jól elkészíteni. 💕 A Papagájaimért. 💕2019. december 2., hétfő
Meggyújtottuk az első gyertyát
Túl sokat nem is fűznék hozzá, bár van egy bejegyzés amit adventtel kapcsolatosan fogok megírni (még szerencse, hogy jó néhány napig megtehetem, tekintve, hogy az advent még eltart egy ideig).
Most egy adventi boxot hoztam össze, és amikor megvettem hozzá azt a pár darab kiegészítőt a Pepco-ban, még akkor sem volt teljesen tiszta a kép arról, hogy milyet is szeretnék elkészíteni, úgyhogy csak nagyjából válogattam az üzletben, de azt nagyon célirányosan. Az egész nem került 1.500 forintba sem, mégis szerintem egész szép lett. Persze volt itthon is az előző évekből néhány dolog, amit fel tudtam használni.
Íme:
2019. december 1., vasárnap
Adventi bejegyzés... Helyett, ma ez van.
A falu koszorúján például tegnap gyújtották az elsőt, biztos annak is volt oka. Ezt ma gondoltam, hogy lefotózom, de amikor kimentem megetetni a kutyát, az a csontig hatolóan dermesztő, erős szél ami kint fogadott, egyértelművé tette számomra, hogy Én oda ki nem megyek most semmiképpen. Nem, és nem!
Jobban bírom a hideget mint a (nyári) forróságot, de ez még Nekem is sok, és ilyenkor hatványozódik az egyébként is töretlen hálám annak irányában, hogy van hol laknom, van otthonom.
Végül pedig beszúrok egy adventi, első gyertyagyújtós képet, hogy jó legyen, meg hogy ne maradjon ki ez sem. 😀
![]() |
| Kép: thedreamscometrue |











