A következő címkéjű bejegyzések mutatása: december. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: december. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. december 31., csütörtök

Különös Szilveszter

A lencse elkészült, kint már sötét van, és csend. Egészen speciálisan búcsúzunk az óévtől idén, és jótékonyan elmarad az utcán az ordibálás, a féktelen dorbézolás, és a durrogtatás. Idén tilos a tüzijáték használata is, aminek Velem együtt valószínűleg minden kutya tulajdonos örül, és mint kutya tulajdonos, egyáltalán nem bánom, hogy idén nem fogok tüzijátékot fotózni sem.
Számunkra szerencsés volt ez az év, sok tekintetben, amiért nagyon hálás vagyok.

Most pedig, egy régebbi tüzijáték fotómmal kívánok Mindenkinek szerencsében, szeretetben, egészségben és sikerekben gazdag boldog Újévet!


2020. december 24., csütörtök

2020. december 22., kedd

Blogmas 3.- Ünnepi menü nálunk

Az ünnepi menünk összesen három ételből fog állni, egy süteményből és kétféle főételből. Vendégeket nem várunk (Mi sem megyünk vendégségbe), Nekünk pedig bőven elég ennyi.

A töltött káposztát ma elkészítettem, a cordon bleu-t és a banános gyümölcstortát pedig 24.-én fogom. A cordon bleu mellé rizs, és/vagy burgonya köret lesz, és ennyi.
 

Amikor a menüsort megterveztem, nem azt néztem, hogy mennyire karácsonyi, vagy nem karácsonyi az étel amit el fogok készíteni. Igazából a töltött káposztát sem kötöm semmihez, csak szeretjük, és minden évben elkészül, Nálunk ez amolyan tradíció ami gyerekkorom óta tart. Lényegében talán ez az egy szokás van ami megmaradt úgy ahogy régen volt. De régen az volt jó ami akkor volt, most az a jó ami most van.😊

2020. december 21., hétfő

Ez volt a mai nap

Letudtuk a karácsonyi vásárlást, és majdnem teljesen a szilveszterit is. Sokat nem kellett várni egyik boltban sem, fennakadás nem volt sehol. Egészen gyorsan kijutottunk minden üzletből. Fegyelmezettek, és úgy láttam nyugodtak voltak az emberek, és néhányan nagyon udvariasak is.
A savanyított káposztalevél beszerzése kissé nehézkes volt, akadtak olyan helyek ahol abszolút nem is volt fellelhető semmilyen kiszerelésben sem, máshol meg azt mondták: holnap. Végül aztán sikerült beszerezni a töltött káposztának e lényeges alapanyagát is. 

Ezen kívül...

Ennyit haladtam ma a dekorációval

2020. december 20., vasárnap

A negyedik vasárnap

Eljött advent negyedik vasárnapja is. Részemről eléggé húzós volt ez az időszak, gondolom nagyon sokan vannak ezzel így, de mégis olyan lassan telt el ez a három-négy hét, így utólag meg olyan érzésem van, hogy eléggé gyorsan teltek a napok idáig. Hát na... 😅

Túl sok szabadidőm nem volt, ez nyilván meglátszik a blogon is ugye, december 6.-án került ki a legutóbbi bejegyzés, és az általam olvasott blogokon sem tudtam jelen lenni. Az ünnepi készülődéshez sem tudtam még hozzáfogni szinte semennyire, a tervezett dekorációnak is csak egy része van meg, bár ehhez nem kell már sok. Az ünnepi menünk lesz majd a következő Blogmas témája.

2020. december 6., vasárnap

Blogmas 2.- Dekoráció bent és kint

Igen, tavalyhoz hasonlóan egy hét csúszással. 😅 De ezidáig voltak más fontosabb dolgok. Aztán a héten bepótoltam a dekorálás egy részét, még vannak dolgok amikkel nem készültem el, de nem sok.

Van olyan is amit a karácsonyi ünnepekre szeretnék elkészíteni, azt meg majd akkor megmutatom. De most pedig jöjjenek a képek a jelenlegi dekorációkról!

2020. november 29., vasárnap

Blogmas #1.

A mai napon, azaz advent első vasárnapján útnak indítom ezen a blogon a Blogmas sorozatot, ami az adventi időszak kifejezetten ünnepre készülő, és ünnepi eseményeit dokumentálja egészen karácsony utolsó napjáig. Rutinosabb blogolvasóknak ez ismerős lehet más blogokról, illetve az egyik legnépszerűbb videómegosztó oldalon is sokan csinálnak ilyet, csak Vlogmas néven.


Én azért döntöttem úgy, hogy idén legyen ilyen itt is, mert szeretném az idei évben az ünnepekre történő készülődés, és az ünnepek egyes, publikusabbnak mondható részleteit megörökíteni a blogon, és megosztani is azokkal, akit esetleg érdekelnek ezek a dolgok.
A Blogmas nem lesz napi rendszerességű, mert egyrészt nem biztos, hogy minden napra jutna érdemleges téma ami a Blogmas-hoz köthető, másrészt meg nem akarok, hogy kizárólag csak Blogmas bejegyzések szerepeljenek a blogon az elkövetkezendő időszakban.


2019. december 30., hétfő

Egyenruha

Az Évek és emlékek blog adta az ihletet, és sokáig gondolkoztam azon, hogy érdemes-e erről egyáltalán írnom, hiszen Nekem nem igazán voltak egyenruháim, már amennyiben az óvodai, és iskolai ünnepségeken kötelező fehér blúz, fekete szoknya, fehér nejlon harisnya és fekete lakkcipő, a tornadressz (amit nagyon utáltam), és egyéb céges pólók, valamint az élelmiszeriparban használatos fehér munkaruha, hajháló, és fehér gumicsizma, illetve fehér acélbetétes munkavédelmi cipő nem számítanak egyenruhának...

2019. december 28., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕 A szép kis karácsonyfáért.💕 Mert csendben, békében és nyugodtan telt a Karácsony. 💕Mert flottul ment minden a készülődés során is. 💕 Az ajándékozottaim öröméért. 💕 Az Én ajándékomért, amire már nagy szükségem volt, és ami nagyon jól szuperál. 💕A kellemes beszélgetésért Judittal és Bettinával.💕
Mert egyre többen szentelnek figyelmet a blogomnak. 💕 A gyönyörű naplementéért.💕








2019. december 25., szerda

Képek az elmúlt napokból

Nem egy megszokott karácsonyi bejegyzés a mai, illetve nem teljesen karácsonyi. Az a helyzet, hogy nálunk már évek óta mindig egy kicsit másképp zajlik az ünnep, ezért folytatólagos jelleggel nem tudnék írni a szokásainkról. Viszont az elmúlt napokban készült néhány kép, ami miatt azonban külön bejegyzést nem érdemes írni, de megmutatnám a karácsonyfánkat, és más egyéb ünnepi fényeinket is.
Fogadjátok/fogadják szeretettel!



Áldott, békés, boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Mentőknek és minden más egészségügyi dolgozónak, tűzoltóknak, rendőröknek, katonáknak, vasutasoknak, és mindenki másnak akik az ünnepek alatt dolgoznak, szolgálatban vannak, eseménymentes, békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok, és mindannyiunk nevében hálásan köszönöm, hogy vannak, és nap mint nap tesznek értünk, hogy biztonságban legyünk, gyógyuljunk, el tudjunk jutni A-ból B-be, és minden mást amit Nekik köszönhetünk!

2019. december 20., péntek

100 dolog ami boldoggá tett az idei évben

Timinél találkoztam ilyen bejegyzéssel, olvastam már Nála, és másoknál is ilyet máskor is, csak akkor nem blogoltam. Nagyon szimpatikus bejegyzéstípus ez is, és -mint kiderült már a blogomon- nagyon fontosnak tartom a hálaadás, és az élet kisebb-nagyobb örömeinek felidézésének mindenféle formáját, ezért most Én is csatlakozom a 100-as hálalista írókhoz.
A felsorolás nem feltétlenül időrendben íródik. A különbség annyi, hogy Én  nem szeretném most évszakra bontani -úgyis mindjárt vége az évnek- inkább most az egész idei évemből válogattam.

2019. december 14., szombat

Hálás szombat

Köszönöm, hálás vagyok!

💕 Mindenkinek a figyelméért aki meglátogatja a blogomat, dacára annak, hogy amióta újra dolgozom, nem vagyok annyira aktív. 💕Az almás-fahéjas illatgyertyáért. 💕 A konzum szaloncukorért, amihez sok év után újra hozzájutottam.💕A kalauzok segítőkészségéért és kedvességéért a munkába, és onnan hazautazásaim során.💕A zúzmarás, havas mesevilágért. 💕 Az új csizmáimért. 💕 Meglett a másik pár (már elveszettnek titulált) kesztyűm is. 💕

2019. december 13., péntek

Juhász Ferenc- A kertekre leszállt a dér

A kertekre leszállt a dér,
kékülten pereg a levél,
rozsdásra váltak a rétek,
üres a madárfészek.

Lassú, nehéz esők jönnek,
és megcsapkodják a földet,
s ha vén felhők elfogynak,
a sárban barmok tocsognak.

Nézd ez az ősz. De jön a tél.
Hulló tollától a föld fehér.
Hártyás a víz, ez már a jég.
Kék füst száll, csöndes a vidék.



2019. december 8., vasárnap

Erre a négy dologra érdemes választ adni advent időszakában


Kép: pozitivnap.hu
Két megszívlelendő érdekességre is rábukkantam múltkor a pozitivnap.hu-n, amiből az egyiket már megírtam, a másik viszont csak most lett aktuális.

Íme:


2019. december 7., szombat

Hálás szombat

Köszönöm, hálás vagyok!

💕A nyugodt utazásokért munkába, és vissza.💕Amiért egy jó barátom felkeresett. 💕 Mert vannak akik közösségi oldal nélkül is hajlandóak velem tartani a kapcsolatot. 💕 Mert jól sikerült a resztelt máj, és mert már tudom, hogyan kell jól elkészíteni. 💕 A Papagájaimért. 💕

2019. december 2., hétfő

Meggyújtottuk az első gyertyát

Tudom, tegnap kellett volna, de az előző bejegyzésben kitértem rá, hogy tegnap miért nem tegnap került sor erre. Most viszont itt van! 😁
Túl sokat nem is fűznék hozzá, bár van egy bejegyzés amit adventtel kapcsolatosan fogok megírni (még szerencse, hogy jó néhány napig megtehetem, tekintve, hogy az advent még eltart egy ideig).

Most egy adventi boxot hoztam össze, és amikor megvettem hozzá azt a pár darab kiegészítőt a Pepco-ban, még akkor sem volt teljesen tiszta a kép arról, hogy milyet is szeretnék elkészíteni, úgyhogy csak nagyjából válogattam az üzletben, de azt nagyon célirányosan. Az egész nem került 1.500 forintba sem, mégis szerintem egész szép lett. Persze volt itthon is az előző évekből néhány dolog, amit fel tudtam használni.

Íme:

2019. december 1., vasárnap

Adventi bejegyzés... Helyett, ma ez van.

Az a helyzet, hogy csak holnap kerül meggyújtásra az első adventi gyertya nálunk, lényegtelen hogy miért, semmi probléma, csak így jött össze, volt ezer más dolgom.
A falu koszorúján például tegnap gyújtották az elsőt, biztos annak is volt oka. Ezt ma gondoltam, hogy lefotózom, de amikor kimentem megetetni a kutyát, az a csontig hatolóan dermesztő, erős szél ami kint fogadott, egyértelművé tette számomra, hogy Én oda ki nem megyek most semmiképpen. Nem, és nem!
Jobban bírom a hideget mint a (nyári) forróságot, de ez még Nekem is sok, és ilyenkor hatványozódik az egyébként is töretlen hálám annak irányában, hogy van hol laknom, van otthonom.

Végül pedig beszúrok egy adventi, első gyertyagyújtós képet, hogy jó legyen, meg hogy ne maradjon ki ez sem. 😀

Kép: thedreamscometrue