A következő címkéjű bejegyzések mutatása: inspiráció. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: inspiráció. Összes bejegyzés megjelenítése

2020. október 1., csütörtök

Októberi BuJo helyett...

 Az októberi bejegyzések sorát az erre a hónapra elkészített Bullet Journal-emmel akartam kezdeni, de nem fotóztam be még érintetlen formájában, és amikor erre ráeszméltem, már elkezdtem töltögetni, így pedig már nem szeretném befotózni, ami belekerült, az már eléggé személyes, úgyhogy ezt a bejegyzést majd novemberben pótolom a naplóm novemberre készülő szekciójával. 😁

Találtam Évek és emlékek blogon egy kérdőívet, aminek megválaszolásához Én is kedvet kaptam, és ezt most itt meg is fogom tenni. Ám úgy határoztam, hogy az eredetileg 33 kérdésből álló kérdőív egyes kérdéseit kihagyom. Miért? Mert nincs válaszom rá, nem szeretném megválaszolni és etc.

Íme a kérdések, és a válaszaim...

2020. szeptember 18., péntek

Így íródnak a bejegyzéseim- Ötletelés

Nagyon ritkán van úgy, hogy sokat kellene gondolkoznom azon, hogy miről írjak itt a blogon. Van amikor egyszerűen megrohannak az ötletek -mint például az elmúlt napokban, aminek nagyon örülök egyébként-  vagy inspirálódom. Inspirálódni általában az Évek és emlékek blogról szoktam elsősorban.
De előfordul, hogy hallok valahol egy szót vagy látok valahol valamit, esetleg valami olyan élményem adódik és aztán eszembe jut egy köré épülő téma.

A Bullet Journalomban külön két oldalas szekciót szoktam elkülöníteni minden hónapban a bejegyzés ötletek számára, ahol csak a címeket szoktam leírni. Van amikor van a fejemben egy elképzelés magáról a bejegyzésről is amit aztán csak ki kell itt-ott egészíteni, de előfordul az is, hogy csak itt, írás és szerkesztés közben kapja meg azt a végleges tartalmat, formát a bejegyzés, amit közzéteszek.

Van egy németországban élő videós, Evi Kruchio aki készített tavaly októberben egy Vlogtober című videó sorozatot ami Nekem nagyon tetszett, és gondolkozom azon, hogy megvalósítanék egy ilyet itt a blogon, Blogtober címmel, leírni az adott hét történéseit amik érdekesebbek, segítő jellegűek is lehetnek (meg Nekem is amolyan emlékek), és természetesen pár képpel is szándékozom ezeket a heti gyakoriságúra tervezett bejegyzéseget illusztrálni. Tervezek még az adventi időszakra Blogmas sorozatot is, de tényleg ezek még csak gondolati szinten vannak jelen, meglátom, hogy sikerül-e megoldani, illetve lesz-e hozzá kedvem. Mindenesetre az ötlet jónak tűnik.