2019. október 31., csütörtök

Ilyen volt október

Nagyon mélyen nem tudok belemenni ugyan, de azért egy rövid bejegyzést mégis szeretnék írni róla.
Azt kell hogy mondjam, az eddigi blogjaimhoz képest, jelentősen több (és remélem jobb) bejegyzést sikerült írnom, ezen a blogon sokkal szabadabbnak érzem magam. Az eddigieket mindig megpróbáltam egy adott, Engem érdeklő témában működtetni, amin belül azonban ilyen-olyan okok miatt mégsem éreztem sem elégnek, sem pont jónak a bejegyzéseimet. Több hónapig kínlódtam velük, és ha hetente egyszer valami "normálisabb" tartalmat tudtam közölni, az már csoda volt, főleg a vége felé. Ezzel szemben ennél a blognál sokkal jobban érzem magam, mert nem állítottam fel olyan korlátokat, mint az előzőek esetében, és nem is görcsölök rajta.
Ennek a blognak az írása örömmel tölt el.
Most nem érzem azt, hogy mindennap írnom kell, így aztán majdnem mindennap, könnyedén tudok írni mégis.
Természetesen megválogatom a szavaimat, ha olyan a téma, akkor többször is átgondolom, hogy megírjam-e, és azt is, hogy milyen stílusban írom meg, amennyiben megírom. Viszont ezzel abszolút nem érzem, hogy korlátoznám Önmagam.
Szeretem, tetszik, örömmel tölt el, ez most így jó! 😊

A végére pedig, íme az Én októberi időjárás mandalám:

Mobillal fotózok

Mobillal is...
A teljes igazság az, hogy jó ideig fényképezőgéppel meg mobillal, aztán jó ideig csak mobillal, és mostanában újra mobillal és fényképezőgéppel.
Hat évvel ezelőtt kaptam az első fényképezőgépemet a szüleimtől születésnapomra, és akkoriban még nem foglalkoztam azzal, hogy be is állítsam a megfelelő paramétereket, nem is értettem hozzá annyira (most sem vagyok profi fotós), csak hurrá van fényképezőgépem, automata módban mindent amit csak jött.

2019. október 30., szerda

Mikroszkóp alatt a homok

A homokkal (gondolom) gyerekkorunkban mindannyian sokat játszottunk, és feltehetően ugyanezen korunkból és gyermeki szokásainkból sokan az ízét is megismerhettük különféle módokon, nem jó.

A napokban egy videóban említésre került, hogy mennyivel szebb a homok mikroszkóp alatt, mint szabad szemmel nézve. Ez felkeltette az Én érdeklődésemet is, hiszen sosem láttam a homokot mikroszkóp alatt, ezért felkerestem Google barátunkat, hogy megnézzem. Mondanom sem kell, mennyire rácsodálkoztam arra a sokféle formavilágra, és sokféle színre amit a képeken láttam.
Biztos vannak akik tanulták az iskolában, Én nem, pedig emlékeznék rá, mert a természet, környezet, biológia órákat mindig is nagyon szerettem.

Itt van néhány kép, csodálatosak!

2019. október 27., vasárnap

Mától csak itt

Tegnap megszüntettem az utolsó közösségi oldalas regisztrációmat is. Részben azért mert mint a másikat, ezt a közösségi oldalt is erőltetettnek éreztem a magam részéről, részben pedig azért, mert inkább a bloggal szeretnék foglalkozni.
Az oldalt, ahol a regisztrációmat tegnap megszüntettem, semmi másra nem használtam, csak képmegosztásra. Mostantól ezt csak és kizárólag itt a blogon szeretném megtenni, úgyhogy egy újabb menüponttal gazdagodik a blog, Életképek címmel, heti rendszerességgel fogok, minden vasárnap az elmúlt hét néhány eseményéről, pillanatáról egy-egy képet feltölteni.