A telet már nem annyira, de az ilyen jelenségeket azért még mindig szeretem.
2020. január 17., péntek
2020. január 11., szombat
Hálás Szombat
...ami szépen elmaradt az előző héten, és erre csak a hét közepe felé eszméltem rá.
Egyik szavam a másikba ne öltsem, nem voltam valami produktív az elmúlt hetekben, nem jártam mások blogjain sem, és ezen a blogon sem, sőt olyan is volt, hogy be sem volt kapcsolva a laptopom egész nap.
De nem szaporítom a szót, hálálkodom, per pillanat írásban. 😊
Egyik szavam a másikba ne öltsem, nem voltam valami produktív az elmúlt hetekben, nem jártam mások blogjain sem, és ezen a blogon sem, sőt olyan is volt, hogy be sem volt kapcsolva a laptopom egész nap.
De nem szaporítom a szót, hálálkodom, per pillanat írásban. 😊
2020. január 2., csütörtök
Naptári érdekességek
A minap, a Móra kiadó Képes Földrajz sorozatának, Magyarország című kiadványában olvastam a következőt...
Miután nem ezekhez a fura megnevezésekhez vagyok szokva, Nekem kissé vicces, de ugyanakkor érdekes is. Íme:
"A XVIII. században a hónapok nevét is meg akarták magyarosítani derék nyelvújítóink. Egy-egy időjárási tulajdonságból gyártottak ma már furcsán hangzó szavakat. A tizenkét hónapnak sorrendben ezeket a neveket szánták: zuzoros, enyheges, olvanos, nyilonos, zöldönös, termenes, kalászonos, hevenes, gyümölcsönös, mustonos, gémberes, és fagyláros."Nos, kíváncsi voltam, hogy ez naptár formájában hogy is nézhet ki...
Miután nem ezekhez a fura megnevezésekhez vagyok szokva, Nekem kissé vicces, de ugyanakkor érdekes is. Íme:
2020. január 1., szerda
Újév
Sikerekben, egészségben, szeretetben, pénzben, és minden jóban gazdag boldog Újévet kívánok Mindenkinek!
Íme az első, tűzijáték fotózásom eredménye... 😊
Íme az első, tűzijáték fotózásom eredménye... 😊
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
