2020. szeptember 18., péntek

Így íródnak a bejegyzéseim- Ötletelés

Nagyon ritkán van úgy, hogy sokat kellene gondolkoznom azon, hogy miről írjak itt a blogon. Van amikor egyszerűen megrohannak az ötletek -mint például az elmúlt napokban, aminek nagyon örülök egyébként-  vagy inspirálódom. Inspirálódni általában az Évek és emlékek blogról szoktam elsősorban.
De előfordul, hogy hallok valahol egy szót vagy látok valahol valamit, esetleg valami olyan élményem adódik és aztán eszembe jut egy köré épülő téma.

A Bullet Journalomban külön két oldalas szekciót szoktam elkülöníteni minden hónapban a bejegyzés ötletek számára, ahol csak a címeket szoktam leírni. Van amikor van a fejemben egy elképzelés magáról a bejegyzésről is amit aztán csak ki kell itt-ott egészíteni, de előfordul az is, hogy csak itt, írás és szerkesztés közben kapja meg azt a végleges tartalmat, formát a bejegyzés, amit közzéteszek.

Van egy németországban élő videós, Evi Kruchio aki készített tavaly októberben egy Vlogtober című videó sorozatot ami Nekem nagyon tetszett, és gondolkozom azon, hogy megvalósítanék egy ilyet itt a blogon, Blogtober címmel, leírni az adott hét történéseit amik érdekesebbek, segítő jellegűek is lehetnek (meg Nekem is amolyan emlékek), és természetesen pár képpel is szándékozom ezeket a heti gyakoriságúra tervezett bejegyzéseget illusztrálni. Tervezek még az adventi időszakra Blogmas sorozatot is, de tényleg ezek még csak gondolati szinten vannak jelen, meglátom, hogy sikerül-e megoldani, illetve lesz-e hozzá kedvem. Mindenesetre az ötlet jónak tűnik.

2020. szeptember 12., szombat

Így készülök őszre

 

Az előző bejegyzésemben már írtam, hogy mit jelent számomra az ősz, és hogy kikapcsolódásképpen mikkel szoktam ilyenkor foglalkozni, de annyira szeretem ezt az időszakot, hogy úgy  döntöttem, megér egy külön bejegyzést.

2020. szeptember 6., vasárnap

Négy évaszak

Vannak évszakok amiket szeretek, és van egy, amit kifejezetten nem. Szerencsére a kedvelt évszakok vannak többségben mint olyan, a tavasz, az ősz, és a tél.


A nyárral már nem vagyok olyan nagyon jó viszonyban, hiszen nehezen viselem a nagy kánikulát, és az egyre durvább nyári viharokat, zivatarokat.
De nem szaladok ennyire előre, kezdem inkább a bejegyzést az egyik kedvenc évszakommal, a tavasszal...

2020. szeptember 4., péntek

Képek a kertből

 

Az első paradicsomunk.

Az egész úgy indult, hogy Én nem terveztem nagy kertészkedéseket az idei évre, még úgy sem, hogy a tavalyi termés a körülmények ellenére is sokkal többet hozott a vártnál.
Aztán jött egy olyan lehetőség, aminek a keretein belül ingyenesen jutottunk különféle paradicsom és paprika palántákhoz, akik aztán bőségesen elkezdték hozni, és bőségesen hozzák most is a termést.
Egyébként a lehetőségért ezúton is hálás köszönetet mondok, mint ahogy azért is, hogy a szélsőségesebb viharoknak, zivataroknak "csak" a szélét kaptuk ha volt, illetve szerencsésen megúsztuk a jégesőt is! 🙏

Visszatérve a termésre, rendkívül ízletes, zamatos minden, és így utólag azt mondom, hogy megérte dolgozni vele, bár sokat nem kellett azért. Úgy fogalmazok inkább, hogy megérte erre időt szánni.

Természetesen az első termésekről készítettem néhány képet.
Íme  😊