2020. január 18., szombat

Hálás szombat

Hálás vagyok, köszönöm!

💕 Az új munkahelyért. 💕 A friss levegőért. 💕 Mert 2020 Számomra is jó év. 💕 A nyereményemért. 💕 Mert ez a blogom már túlélte az eddigieket. 💕 Mert több tervemet illetően is célegyenesben vagyok már. 💕 Mert megtaláltam a Számomra megfelelő kézkrémet.💕 A kiskutyám szeretetéért. 💕 Mert újra volt mit fotózni. 💕 Irénnek a segítségért.
💕 Mert hosszas keresgélés után találtam hűtőmágneses jegyzettömböt.
💕

2020. január 17., péntek

2020. január 11., szombat

Hálás Szombat

...ami szépen elmaradt az előző héten, és erre csak a hét közepe felé eszméltem rá.
Egyik szavam a másikba ne öltsem, nem voltam valami produktív az elmúlt hetekben, nem jártam mások blogjain sem, és ezen a blogon sem, sőt olyan is volt, hogy be sem volt kapcsolva a laptopom egész nap.
De nem szaporítom a szót, hálálkodom, per pillanat írásban. 😊

2020. január 2., csütörtök

Naptári érdekességek

A minap, a Móra kiadó Képes Földrajz sorozatának, Magyarország című kiadványában olvastam a következőt...

"A XVIII. században a hónapok nevét is meg akarták magyarosítani derék nyelvújítóink. Egy-egy időjárási tulajdonságból gyártottak ma már furcsán hangzó szavakat. A tizenkét hónapnak sorrendben ezeket a neveket szánták: zuzoros, enyheges, olvanos, nyilonos, zöldönös, termenes, kalászonos, hevenes, gyümölcsönös, mustonos, gémberes, és fagyláros."
Nos, kíváncsi voltam, hogy ez naptár formájában hogy is nézhet ki...
Miután nem ezekhez a fura megnevezésekhez vagyok szokva, Nekem kissé vicces, de ugyanakkor érdekes is. Íme: